Вы здесь

Eesti suursaadik USA-s andis üle volikirja

9. сентября 2003 - 10:08

Eesti suursaadik USA-s Jüri Luik andis esmaspäeval, 8. septembril üle oma volikirja USA presidendile George W. Bushile.

Peale seda sammu on Eesti uus suursaadik Washingtonis täievoliliselt akrediteeritud ja saab asuda oma ametlikke ülesandeid täitma. Valge Maja ovaalsaalis sõbralikus õhkkonnas toimunud lühikesel kohtumisel ütles USA president ametlikus vastukõnes suursaadik Luige tervitusele muuhulgas, et Eesti on teretulnud ajaloo kõige edukamasse alianssi, Põhja-Atlandi Liitu. "Eesti liikmelisus NATOs tugevdab veelgi sidemeid, mis seovad USAd ja Euroopat," ütles ta.

USA president kiitis Eesti majanduse arengut ja leidis, et Eesti on rakendanud kõrged standardid avatuse, läbipaistvuse ja seaduste austamise osas. "Olete 1991. aastast alates nautinud majanduskasvu, mis paneb paljud riigid teid kadestama," ütles president.

USA president meenutas, et Eesti ja USA väed seisavad hirmuvalitsejate vastu Afganistanis ja Iraagis. "Kui demokraatlikud riigid hoiavad kokku," sõnas president, "siis nad ka võidavad."

"Viisteist aastat tagasi," märkis president Bush, "oli Eesti laulev revolutsioon vabadusetahte ja humanismi eeskujuks maailmale. Eesti kindel tahe võib aidata toetada samasuguseid rahumeelseid revolutsioone üle maailma."

Enne volikirja üleandmist andis suursaadik Luik vastavalt diplomaatilisele reglemendile volikirja koopia üle USA välisministrile Colin Powellile. Kohtumisel Powelliga keskenduti Iraagi situatsiooni arutamisele, muuhulgas selgitas USA välisminister ameeriklaste poolt pakutud uue ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni projektis sisalduvaid ettepanekuid.

Suursaadik Jüri Luik on sündinud 17. augustil 1966. Tallinnas ning lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal. Aastatel 1991.-1992 töötas Luik välisministeeriumis poliitikaosakonna peadirektorina. Alates 1992. aastast oli ta Riigikogu liige, 1993.-1994 kaitseminister ning 1995. aastal välisminister. 1996.-1998 Eesti suursaadik NATO juures ning 1999.-2002 taas kaitseminister. Enne suursaadikuks nimetamist töötas Jüri Luik välisministeeriumi nõunikuna. Suursaadik Luik valdab inglise, vene ja soome keelt.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
Tel: 6317 654


Познайте Эстонию

Ознакомьтесь с важнейшими фактами об Эстонии и управлении государством.

Эстонская Республика

Эстония – парламентская республика, правительство которой формируют победившие на выборах партии.

Энциклопедия
об Эстонии

Целостный обзор
общества, культуры, истории, природы, образования, науки, государственного устройства и экономики Эстонии.