Вы здесь

Eesti esimene suursaadik Tais andis üle volikirja

8. октября 2009 - 14:28

Nr 235-E


 

Neljapäeval, 8. oktoobril andis Eesti esimene suursaadik Tai Kuningriigis Andres Unga üle oma volikirja Tai kroonprints Maha Vajiralongkorn’ile. 

Volikirjade ülendamise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid suursaadik Unga ja kroonprints Vajiralongkorn Eesti ja Tai kahepoolsetest suhetest. Mõlemad pooled rõhutasid ühiselt, et  riikidevahelised suhted on pika ajalooga ja head, aga vastastikuseid kontakte majanduse, turismi, kultuuri ja hariduse valdkonnas tuleb kindlasti edasi arendada. Suursaadik Andres Unga andis Tai kroonprintsile edasi Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese tervitused ning kroonprints Maha Vajiralongkorn edastas Tai kuninga nimel oma parimad soovid Eesti presidendile ja Eesti rahvale.

Volikirjade üleandmisele eelnenud kohtumisel Tai välisminister Kasit Piromyaga arutleti samuti kahepoolsete suhete arengu üle. Muuhulgas leidsid käsitlemist viisavabaduse küsimused. Suursaadik Unga avaldas heameelt selle üle, et selles osas on Eesti ja Tai jõudmas kokkuleppele. „Tai on eestlaste jaoks üks populaarsemaid sihtkohti Aasias ja loodetavasti saavad Eesti kodanikud sinna peagi viisavabalt reisida,“ ütles suursaadik Unga. Samuti märkis suursaadik, et seoses eestlaste huvi suurenemisega Taisse reisimise vastu peab Eesti oluliseks oma aukonsulite võrgustiku laiendamist. „Peagi on Phuketis oma tööd alustamas teine Eesti aukonsul Tais,” lisas suursaadik. 

Kohtumisel räägiti veel ka Eesti ja Tai majandussuhete arendamisest ja ärikontaktide tihendamisest. Suursaadik Andres Unga sõnul aitaks riikidevahelisi majandussuhteid süvendada kindlasti topeltmaksustamise vältimise lepingu sõlmimine. Kohtumisel leiti, et riikidevahelisi suhteid aitaksid elavdada ka vastastikused kõrgetasemelised visiidid ja kohtumised, aga ka kontaktide tihendamine töötasandil. „Üks hea võimalus kontaktide tihendamiseks on kindlasti Eesti ja Tai välisministeeriumi vahel regulaarsete poliitiliste konsultatsioonide sisseseadmine,” rõhutas suursaadik Unga.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis.  1991. aastal lõpetas Unga Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Alates 2007. aastast on Unga Eesti suursaadik Hiinas. Alates 2008. aastast on ta ka Eesti mitteresideeriv suursaadik Vietnamis.

Suursaadik Andres Unga on abielus ja kahe lapse isa. Unga räägib inglise, vene ja rootsi keelt.

Suursaadik resideerib Pekingis.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

637 7654

521 3085

pressitalitus@mfa.ee

 

 


Познайте Эстонию

Ознакомьтесь с важнейшими фактами об Эстонии и управлении государством.

Эстонская Республика

Эстония – парламентская республика, правительство которой формируют победившие на выборах партии.

Энциклопедия
об Эстонии

Целостный обзор
общества, культуры, истории, природы, образования, науки, государственного устройства и экономики Эстонии.