Sa oled siin

Vene vägede väljaviimise 25. aastapäeva puhul toimub laupäeval Tallinnas ilutulestik

29. August 2019 - 7:49

31. augustil möödub 25 aastat päevast, mil vastavalt juulilepetele viidi Eestist välja Vene relvajõud. Välisministeerium meenutab sündmust laupäeval, 31. augustil ilutulestikuga kell 21.10 Tallinnas Kuberneri aias. Samas kohas tähistati Vene vägede väljaviimist ilutulestikuga ka 25 aastat tagasi.

„26. juulil 1994. aastal allakirjutatud juulilepped, mille kohaselt lahkusid Vene väed Eestimaa pinnalt hiljemalt 31. augustiks, oli iseseisvuse taastanud Eesti jaoks esimene suur diplomaatiline koostöösaavutus meie liitlastega läänes,“ sõnas minister Reinsalu. „Samas olid läbirääkimised Eestile ka suur proovikivi,“ lisas ta.

„See, et Vene vägede väljaviimine toimus 1994. aastal, oli Eesti diplomaatia võit, mis saavutati paljus tänu riigitegelastele ja diplomaatidele ning nende suhete võrgustikule lääneriikides,“ ütles välisminister, viidates sellele, et mitmed rahvusvahelised organisatsioonid ning lääneriigid aitasid survestada Vene Föderatsiooni, et jõuda vägede väljaviimise küsimuse lahendamiseni.

Ühtlasi toimub reedel, 30.augustil kell 17.00 välisministeeriumis vastuvõtt, kus minister Urmas Reinsalu tervitab Vene vägede Eestist väljaviimise 25. aastapäeva tähistamise puhul diplomaatilist korpust, riigitegelasi ja Eesti vabaduse eest võitlemise mälestuse hoidjad. Tähtpäevalise loenguga esineb kaitseminister Jüri Luik, mida saab jälgida välisministeeriumi Facebooki vahendusel (inglise keeles).

Taustainfo Vene vägede lahkumise kohta: https://vm.ee/et/25-aastat-vene-vagede-valjaviimisest-eestis

Head ajakirjanikud, vastuvõtu kajastamise huvist palume teada anda press@mfa.ee hiljemalt reedel kl 12-ks.


Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalilke suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.