Sa oled siin

Valitsus eraldas raha OECD Balti Regionaalprogrammi finantseerimiseks

28. Mai 1999 - 11:29

Lõppeval nädalal eraldas Eesti valitsus oma reservfondist humanitaar- ja arenguabi summadest 290.000 krooni Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) Balti Regionaalprogrammi finantseerimiseks.

1996. aasta oktoobris avaldasid Eesti, Läti ja Leedu valitsused oma ühisdeklaratsioonis soovi Balti Regionaalprogrammi ellukutsumiseks ja tulevikus ka OECD-ga ühinemiseks. OECD kiitis regionaalprogrammi heaks 1998. aasta märtsis ning algas töö selle rakendamiseks. Balti Regionaalprogrammi üldine eesmärk on Eesti, Läti ja Leedu integreerimine maailmamajandusse. Samas on sellel oluline tähendus ka regionaalse arengu seisukohalt, kuna programm haarab koostöösse nii Balti riigid, Põhjamaad kui ka Loode-Venemaa ning annab seega positiivse impulsi kogu Läänemere piirkonna riikide majandusarengule.

Balti Regionaalprogrammi finantseeriti seni OECD liikmesriikide vabatahtlike annetuste kaudu, kuid käesoleva aasta veebruaris kutsus OECD asepeasekretär Kumiharu Shigehara ka Eestit üles programmi rahaliselt toetama.

Toonitamaks oma huvi Balti Regionaalprogrammi eduka jätkumise vastu ka tulevikus, otsustas Eesti valitsus toetada programmi 290.000 krooniga, tunnustades sel moel rahvusvahelise koostöö olulisust ühiste eesmärkide saavutamisel.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.