Sa oled siin

Valitsus eraldab 100 000 eurot humanitaarolukorra leevendamiseks seoses Mägi-Karabahhi konfliktiga

15. Oktoober 2020 - 12:45

Välisminister Urmas Reinsalu tegi täna Vabariigi Valitsusele ettepaneku eraldada Valitsuse reservfondist 100 000 eurot Rahvusvahelise Punase Risti Komiteele humanitaarolukorra leevendamiseks seoses Mägi-Karabahhi konfliktiga. Valitsus andis selleks oma nõusoleku.

„Humanitaarolukord Mägi-Karabahhis mõlemal pool rindejoont on humanitaarkriisi äärel, seetõttu ei saa me jääda siinkohal pelgalt pealtvaatajateks,“ sõnas välisminister Reinsalu. „Tegin valitsusele ettepaneku eraldada 100 000 eurot humanitaarolukorra leevendamiseks Mägi-Karabahhi konfliktiga, mida valitsus ka toetas,“ ütles ta.

Välisminister rõhutas konflikti rahumeelse lahendamise olulisust. „Kutsume osapooli üles Mägi-Karabahhis sõjategevust lõpetama ning konflikt rahumeelselt lahendama. Kolmandad riigid peaksid hoiduma igasugusest sekkumisest, et vältida olukorra edasist eskaleerumist,“ ütles Reinsalu. Välisministri sõnul toetab Eesti OSCE Minski Grupi kaasesimeeste juhitud läbirääkimisprotsessi ning on vajadusel valmis tõstatama Mägi-Karabahhi küsimust ÜRO Julgeolekunõukogus.

14. oktoobri 2020 seisuga on Mägi-Karabahhi konfliktis hukkunud ligi 80 tsiviilisikut. Lisaks on mõlemal pool kontaktjoont hävitatud ja kahjustatud rohkelt tsiviilinfrastruktuuri ja -objekte.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.