Sa oled siin

Välisministrid arutavad ÜRO Julgeolekunõukogus COVID-19 ja vaktsiinide kättesaadavust

16. Veebruar 2021 - 16:08

Homme, 17. veebruaril toimub Ühendkuningriigi algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus kõrgetasemeline istung COVID-19 ja vaktsiinide teemal. Virtuaalset istungit juhib Ühendikuningriigi välisminister. Esimest korda osaleb ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel välisminister Eva-Maria Liimets.

Kohtumise keskmes on pandeemiavastane võitlus ja COVID-19 vaktsiinide kättesaadavus konfliktipiirkondades. Käsitletakse selliseid küsimusi nagu tervishoiutöötajate turvalisus ja logistika tagamine vaktsiinide toimetamisel konfliktipiirkondades elavate haavatavate ühiskonnagruppideni. Samuti arutletakse, milline on ÜRO Julgeolekunõukogu roll probleemi lahendamisel ning vaktsiinidega seotud väärinfo vastu võitlemisel.

Kohtumist juhib Ühendkuningriigi välisminister Dominic Raab. Teavitajad on ÜRO Lastefondi (UNICEF) tegevjuht Henriette Fore, vaktsiiniliit Gavi tegevjuht Seth Berkeley ja Punase Risti Seltside Liiga peasekretär Jagan Chapagain. 

Saint Vincenti ja Grenadiine esindab kohtumisel peaminister. Välisministri tasemel osalusest on teatanud Eesti, Hiina, Iirimaa, India, Keenia, Mehhiko, Norra, Tuneesia, Ühendkuningriik, USA ja Vietnam.

Kohtumist saab jälgida ÜRO veebis: http://webtv.un.org/live/

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2021|Välisministeerium

Eesti toetab humanitaarabi jõudmist Süüriasse

Täna, 29. märtsil osales välisminister Eva-Maria Liimets ÜRO Julgeolekunõukogu kõrgetasemelisel videoistungil, kus arutati humanitaarolukorda Süürias. Kohtumist juhtis USA välisminister Antony J. Blinken.

17.03.2021|Välisministeerium

Eesti liitus 19 riigi ühisavaldusega taunides propaganda ja valeinfo levitamist Krimmi õigusvastase annekteerimise teemal

Täna, 17. märtsil toimus ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa Föderatsiooni korraldatud mitteametlik kohtumine Krimmi teemal, mille eesmärk oli propaganda ja valeinfo edastamine Krimmis toimuva ja selle õigusvastase annekteerimise kohta.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.