Sa oled siin

Välisministri visiit Ukrainasse

11. Juuni 1998 - 14:32

Reedel, 12. juunil sõidab välisminister Toomas Hendrik Ilves kahepäevasele ametlikule visiidile Ukrainasse. Visiidi põhisisuks on poliitiliste küsimuste ja kahepoolse majanduskoostöö arutelu Ukraina presidendi Leonid Kutšmaga, välisminister Boriss Tarasjukiga ja teiste kõrgete ametiisikutega ning Eesti kapitalil baseeruva tootmiskompleksi esimese järgu avamine Zaporozjes.

Visiidi esimesel päeval kohtub minister Ilves Ukraina presidendi Leonid Kutšmaga, Ukraina peaministri esimese asetäitja Anatoli Golubtšenkoga ning välismajandussidemete ja -kaubanduse ministri asetäitja Viktor Gladušiga. Visiidi esimesel päeval külastab Eesti välisminister ka Ukraina parlamenti. Samuti asetab Eesti delegatsioon pärja Ukraina tuntud kultuuritegelase kirjanik Tarass Ševtšenko mälestusmärgi juurde.

Laupäeval sõidab Eesti välisminister Kiievist Zaporozjesse, kus toimub kohtumine Zaporozje kohaliku omavalitsuse juhtidega. Seejärel avab välisminister Eesti piimatöötlusettevõtte Ühinenud Meiereid tootmiskompleksi esimese ehitusjärgu. Tegemist on Eesti esimese suurema välisinvesteeringuga töötlevasse tööstusesse.

Laupäeva pärastlõunal sõidab välisminister Toomas Hendrik Ilves tagasi Kiievisse, kus ta kohtub Ukraina välisministri Boriss Tarasjukiga. Pärast seda toimub Eesti välisministri kohtumine Ukraina ajakirjanduse esindajatega.

Ministriga koos sõidab Ukrainasse ka Eesti ärimeeste delegatsioon, kellel on reedel kohtumine Kiievi Kaubandus-tööstuskojas ja Ukraina Ärimeeste Rahvusvahelises Liidus, samuti on Eesti suursaatkond Ukrainas korraldanud neile kontaktpäeva.

Välisminister Ilves saabub tagasi Tallinna laupäeva hilisõhtul.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.