Sa oled siin

Välisministri avaldus seoses olukorraga Ukrainas

3. Veebruar 2017 - 16:17

„Sõjategevuse ägenemine Ida-Ukrainas Avdijivka ümbruses alates 29. jaanuarist valmistab meile sügavat muret,“ ütles välisminister Sven Mikser oma avalduses. „Ühtlasi taunime Venemaa toetatud separatistide poolset Grad rakettide kasutamist tiheda tsiviilasustusega aladel, mis on kaasa toonud ka tsiviilohvreid,“ lisas ta. Välisminister rõhutas, et Minski lepingute järgi peaksid antud raketid olema kontaktjoonelt tagasi tõmmatud.

„Kutsume üles osapooli tulevahetust koheselt lõpetama. Antud sõjategevuse hoogustamine on Minski lepingute selge rikkumine, mistõttu Lääne põhimõttekindel poliitika, sealhulgas Venemaale kehtestatud sanktsioonid, peab jätkuma,“ rõhutas välisminister. Mikseri sõnul tuleb teemat kindlasti käsitleda esmaspäeval toimuval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel.

Välisminister Sven Mikser osaleb 5. veebruaril Brüsselis Põhja-Balti välisministrite kohtumisel, mille raames arutavad välisministrid kujunenud olukorda Ukraina asepeaministri Ivanna Klympush-Tsintsadzega.

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.