Sa oled siin

Välisminister võtab osa WEU ministrite kohtumisest

16. November 1998 - 10:10

Teisipäeval, 17. novembril võtab välisminister Raul Mälk osa Lääne-Euroopa Liidu (WEU) välis- ja kaitseministrite kohtumisest Roomas.

Kohtumise programmis on paneeldiskussioon, millel arutatakse WEU liikmesriikide, assotsieerunud riikide, assotsieerunud partnerite ja vaatlejate omavahelist koostööd ning võimalusi organisatsiooni tegevuse tõhustamiseks rahvusvahelise julgeoleku ja stabiilsuse tagamisel. Kõne alla tuleb ka olukord Kosovos ja Albaanias ning teised regionaalsed julgeolekuküsimused.

WEU loomise aluseks on Suurbritannia, Prantsusmaa, Belgia, Hollandi ja Luksemburgi vahel 1948. aastal sõlmitud Brüsseli leping, millest hiljem kasvas välja Euroopa riike ühendav kaitseorganisatsioon. Praeguses rahvusvahelises situatsioonis on WEU eesmärk eelkõige ühtse foorumi loomine julgeolekuprobleemide arutamiseks ning peamine ülesanne Euroopa kriisisituatsioonide lahendamine.

WEU ühendab kahtkümmend kaheksat riiki, millistest kümme on täisliikmed, kolm assotsieerunud liikmed, viis vaatlejad ja kümme assotsieerunud partnerid; viimaste hulka kuulub ka Eesti. WEU peasekretär Jose Cutileiro külastas Eestit käesoleva aasta märtsis.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.