Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalul oli telefonikõne Türgi välisministriga

16. Oktoober 2019 - 7:46

Eile õhtul kõnelesid välisminister Urmas Reinsalu ja Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu telefoni teel olukorrast Põhja-Süürias. Urmas Reinsalu rõhutas vajadust leida kiire poliitiline lahendus olukorrale, mis on seotud Türgi sõjalise aktsiooniga Süürias ning avaldas lootust, et Ameerika Ühendriikide kõrgetasemelise delegatsiooni Türgi-visiit aitab kaasa selle saavutamisele.

Reinsalu pidas positiivseks, et kolmapäevasel NATO Pōhja-Atlandi nōukogu istungil annab Türgi esindaja ülevaate Türgi tegevusest Põhja-Süürias. Välisminister Reinsalu sõnul on tähtis teha diplomaatilisi jõupingutusi kriisi lahendamiseks poliitilisel teel, et hoida ära inimohvreid ja vältida humanitaarkriisi süvenemist ning olukorra edasist eskaleerumist regioonis.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.