Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu võõrustab täna Tallinnas Läti, Leedu ja Poola välisministrit

2. Juuni 2020 - 12:39

Täna, 2. juunil viibivad Eestis visiidil Läti välisminister Edgars Rinkēvičs, Leedu välisminister Linas Linkevičius ja Poola välisminister Jacek Czaputowic, et osaleda ministrite neljapoolsel kohtumisel. Kohtumisel välisministeeriumis arutati COVID-19 kriisiga seotud küsimusi, aktuaalseid Euroopa Liidu ning välis- ja julgeolekupoliitika teemasid, regionaalset koostööd ning COVID-19 mõju rahvusvahelistele suhetele. 

„Lähedased suhted naaberriikidega on äärmiselt olulised ning seda eriti just kriisi ajal,“ sõnas Reinsalu. „Arutasime ministritega järgmisi samme piiride avamisel Euroopa Liidu ja Schengeni ala riikide vahel.“

„Kriis ei ole veel kaugeltki läbi, meid ootab ees pikk majanduse taastumise periood. Kiireks taastumiseks vajame ambitsioonikat Euroopa Liidu pikaajalist eelarvet. Euroopa Komisjoni taastekava on positiivne ja jõuline samm, selge märk Euroopa Liidu soovist kiiresti majanduskriisist väljuda ning liikuda rohelise ja digitaalse majanduse suunas,“ lisas Reinsalu.

Ühtlasi tänas Reinsalu välisministreid ka toetuse ja aktiivse osalemise eest ÜRO Julgeolekunõukogu raames Eesti eesistumiskuul korraldatud kõrgetasemelistel üritustel. „Eesti esimene eesistumine ÜRO Julgeolekunõukogus toimus pretsedenditutes oludes ning sõprade tugi oli äärmiselt vajalik. Eesti ootab Läti, Leedu ja Poola välisministreid osalema ka Kolme mere välisministrite kohtumisel juuni lõpus ning globaalsel digikonverentsil juuli alguses,“ kinnitas Reinsalu. „Praegune kriis näitas, kuivõrd oluline on digitaliseerimine. Kui regioonis jõud ühendada, on kõigil osapooltel võimalik leida just oma riigile tõhusaimad lahendused.“  

Muu hulgas arutasid ministrid ka Lähis-Ida ning Hiina ja Hongkongi küsimusi, Maailma Terviseorganisatsiooniga seonduvat, suhteid Venemaaga ja julgeolekukoostööd.

Täna kell 13.30 osalevad ministrid Radisson Blu Sky Hotellis vestlusringis „COVID-19 Talks“, mida juhib ajakirjanik Neeme Raud. Veebis otse ülekantavas jutusaates arutletakse COVID-19 geopoliitiliste mõjude üle, räägitakse Euroopa Liidust, julgeolekust, suhetest USA-ga, käsitletakse Venemaad ja mõjutustegevust.

Youtube: https://youtu.be/uA3EMsq0tE0
Facebook: https://www.facebook.com/valismin/posts/10159681982311980

Visiidi lõpetab minister Reinsalu kahepoolne kohtumine Poola välisministriga.

Ministrite kohtumise raames kiideti heaks ka ühisavaldus, mis on leitav siit: https://vm.ee/et/uudised/joint-statement-foreign-ministers-baltic-states...

Fotod (galerii täieneb päeva jooksul): https://flic.kr/s/aHsmNA7Jya

Fotograaf: Marko Mumm

Kõik neli välisministrit kohtuvad juba homme, 3. juunil NB8+V4 videokohtumise raames.


Lisainfo:

Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7628; +372 5635 7866
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.