Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu vestles Valgevene välisminister Vladimir Makeiga

20. August 2020 - 17:45

Tänases telefonivestluses Valgevene välisministri Vladimir Makeiga kutsus Urmas Reinsalu Valgevene ametivõime vabastama kinnipeetud meeleavaldajad ning vältima vägivalla kasutamist rahumeelsete protestijate suhtes.

Reinsalu selgitas Eesti Vabariigi positsiooni Valgevene valimiste mittetunnustamise küsimuses ning pidas oluliseks, et poliitiline dialoog Valgevenes viiks kokkulepe saavutamiseni uute valimiste läbiviimiseks.

Ministrid kõnelesid ka OSCE initsiatiivist poliitilise kriisi lahendamiseks ning välisminister Reinsalu avaldas lootust, et Valgevene ametivõimud toetavad seda algatust.

Urmas Reinsalu kinnitas, et Eesti jaoks on oluline Valgevene riiklik iseseisvus. Samuti selgitas minister Reinsalu Eesti Vabariigi motiive Valgevene kriisi arutelu läbiviimisel ÜRO julgeolekunõukogus.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.