Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu tõstatas ÜRO Julgeolekunõukogus Valgevenes valimiste järel toimuva

12. August 2020 - 18:01

Täna, 12 augustil pidas välisminister Urmas Reinsalu ÜRO Julgeolekunõukogu kõrgetasemelisel avatud virtuaalsel istungil “Pandeemiate mõju kestlikule rahule” kõne, milles tõstatas valimiste järel Valgevenes toimuva.

„Olukord Valgevenes on väga murettekitav,“ sõnas minister Reinsalu. „Toiminud presidendivalimisi ei saa pidada vabadeks ja demokraatlikeks. Sellest johtuvalt on alanud laiaulatuslikud protestid, mis suruti vägivalda kasutades maha. Jõu kasutamist rahumeelsete protestijate suhtes ei saa aktsepteerida,“ rõhutas minister.

„Kutsun Valgevenet üles lõpetama igasugune meeleavaldajate vastu suunatud vägivald ning tagama inimõiguste ja sõnavabaduse austamine,“ lisas Urmas Reinsalu.

Kõnes käsitles välisminister ka COVID-19 mõju kriisikolletele, kus olukord on niigi habras. Eesti koos teiste Euroopa Liidu riikidega on kinnitanud jätkuvat pühendumust ÜRO rahuvalvemissioonidele, sest näeme, et nende roll rahu tagamisel üha suureneb. Konfliktide puhul on lisaks järeltegevustele oluline ka ennetusele tähelepanu pööramine, tagades kogu ühiskonna, sh eriti naiste ja noorte rahuloomeprotsessidesse kaasamine. Rahu hoidmisel on võtmetähtsusega riikide ja kogukondade endi panus ja poliitilise tahte ülesnäitamine.

“Pandeemiate mõju kestlikule rahule” on Indoneesia ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames korraldatud debatt, mis keskendub väljakutsetele seoses rahuloome ja rahu säilitamisega pandeemiate olukorras. Kohtumisel osalesid ÜRO praegune peasekretär Antonio Guterres ning eelmine peasekretär Ban Ki-Moon.

Ministri kõne täies mahus (inglise keeles): https://bit.ly/2FiqZVX 

Üritus on alates 13. augustist järelvaadatav UNTV-s aadressil http://webtv.un.org 

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

14.10.2020|Välisministeerium

Välisministeerium avab koostöös Dokfoto Keskusega fotonäituse kriisikolletes elavate laste unistustest

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses avatakse 15. oktoobril auhinnatud prantsuse fotograafi Vincent Tremeau kõikjal maailmas eksponeeritud fotonäitus „Kui ma ükskord suureks saan“, mis räägib laste vaprusest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes. Näitus, mis sündis koostöös välisministeeriumiga ÜRO 75.

30.09.2020|Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti algatusel Mägi-Karabahhi küsimust

Eile, 29. septembri õhtul toimus Eesti, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus arutelu Mägi-Karabahhi küsimuses.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.