Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu kõneles telefonis oma Läti kolleegiga

29. Aprill 2019 - 19:30

Täna, 29. aprillil kõnelesid välisminister Urmas Reinsalu ja Läti välisminister Edgars Rinkēvičs telefonis kahe riigi suhetest. Samuti edastas välisminister Rinkēvičs oma õnnitlused äsja ametisse astunud Eesti välisministrile.

Urmas Reinsalu ütles telefonikõnes oma Läti kolleegile, et Läti on Eesti jaoks olnud lähedane sõber ja partner ning meie koostöö ja ühiste huvide kaitsmine erinevates valdkondades, näiteks julgeoleku-, majandus- ja kultuuriküsimustes, on sellest hea näide. Samuti on meie tihe samameelne suhtlus ja koordinatsioon rahvusvahelistes organisatsioonides hindamatu tähtsusega. "Meie kahe riigi vendlus on olnud kuulikindel, aga kindlasti leiame teid, et seda veelgi süvistada,“ sõnas ta.

Reinsalu õnnitles Läti välisministrit ja rahvast saabuva Euroopa Liiduga liitumise tähtpäeva puhul. Eesti ja Läti koos kaheksa Euroopa riigiga said ühenduse liikmeks 15 aastat tagasi, 1. mail  „Euroopa Liit on saanud endastmõistetavaks osaks Eesti majandusest ja meie tavaelust, avades erinevaid võimalusi nii üksikisikutele kui ettevõtetele," sõnas Reinsalu ning lisas, et Eesti on selle ajaga saanud üheks teerajajaks Euroopas kui ka mujal maailmas digi- ja küberteemadel kui ka andmemajanduse küsimustes.

 


Lisainfo:
Liisa Toots
Välisministeeriumi meedianõunik
liisa.toots@mfa.ee
5342 4541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.