Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğluga

28. August 2019 - 19:22

Täna, 28. augustil kohtus välisminister Urmas Reinsalu Eestis viibiva Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğluga. Kohtumisel arutati kahepoolseid suhteid, julgeolekualast koostööd ning Euroopa Liidu ja Türgi suhteid.

„Türgi on eelkõige meie oluline partner julgeolekuküsimustes nii kahepoolselt kui NATOs,“ sõnas välisminister Reinsalu, viidates Türgi osalusele Eestis asuva NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse töös ning varasemale osalusele Balti õhuturbemissioonis. „Olles mõlemad NATO piiririigid, on Eestil ja Türgil oluline tihedalt suhelda, et mõista üksteise julgeolekuolukorda,“ rõhutas Reinsalu.

Samuti arutasid ministrid võimalusi majanduskoostöö suurendamiseks. „Meie kahe riigi vahelised majandussidemed on viimaste aastatega tugevnenud, eelkõige turismivaldkonnas, kuid potentsiaali on ka teistes tegevussfäärides,“ sõnas minister Reinsalu.

Lisaks vahetati mõtteid olukorra üle Ukrainas, Venemaal ja Ida-Vahemerel ning räägiti Türgi Euroopa Liiduga liitumise püüdlustest ja Eesti eesolevast liikmelisusest ÜRO julgeolekunõukogus.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577105...

 

Lisainfo:

Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.