Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu kohtub New Delhis India ja Iraani välisministriga

14. Jaanuar 2020 - 11:46

15.–16. jaanuaril viibib välisminister Urmas Reinsalu konverentsi Raisina Dialogue raames New Delhis. Lisaks ettekandele Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmesuse teemal on välisministril kavas rida kahepoolseid kohtumisi, sealhulgas India ja Iraani välisministriga. 

Välisminister Reinsalu sõnul annab visiit võimaluse tihendada suhteid Indiaga, kellel on strateegiline tähtsus regioonis ja oluline roll globaalsetes küsimustes. „Tegemist on Eestile nii julgeoleku kui ka ettevõtluse seisukohast üha olulisema partneriga. India pürgib ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks aastateks 2021–2022, nii et on võimalus, et järgmisel aastal teeme lähedalt koostööd ka selles formaadis. Seda olulisem on tutvustada Eesti vaateid sellele, kuidas hoida reeglitel põhinevat maailmakorda,“ rääkis välisminister. Välisminister teeb 16. jaanuaril ühe konverentsi põhiettekannetest, mis keskendub Eesti rollile ÜRO Julgeolekunõukogus aastail 2020–2021.

Konverentsi serval kohtub välisminister oma India, Iraani, Maldiivide, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Usbekistani kolleegidega ning Afganistani julgeolekunõunikuga. Samuti toimub New Delhis viibivate välisministrite ühiskohtumine India peaminister Narendra Modiga.

„Iraani välisministriga puudutame kahepoolseid ja regionaalseid küsimusi. Eesti huvides on kindlasti olukorra rahunemine ning see, et Iraan jätkaks tuumaleppe täitmist,“ selgitas välisminister. Kohtumisel India kolleegiga on lisaks Julgeolekunõukogule kindlasti teemaks ka küberjulgeolek ja digitaalkoostöö. „Eesti ettevõtjad on usinalt Indias kanda kinnitamas ja samal ajal tulevad paljud e-residendid Indiast. Potentsiaali veelgi tihedamaks koostööks on palju,“ ütles ta.

Raisina Dialogue on iga-aastane konverents Indias, mis keskendub rahvusvahelistele võtmeküsimustele. Konverentsi korraldavad Observer Research Foundation (ORF) ja India välisministeerium. Viimati külastas Eesti välisminister Indiat 2013. aasta veebruaris.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.