Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas Eesti solidaarsust Ukraina välisministrile

25. Juuni 2019 - 16:57

Välisminister Urmas Reinsalu vestles täna telefoni teel Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga, väljendades ühemõttelist toetust Ukraina territoriaalsele terviklikkusele. Ta kinnitas oma seisukohta, et Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee samm, mis võimaldaks Venemaal naasta selle liikmeks, on kahetsusväärne.

„Euroopa julgeoleku ja väärtuste huvides on vankumatult vastustada agressorriigi tegevust ja toetada Ukraina ning Gruusia territoriaalset terviklikkust,“ rõhutas ta.

Ta lisas, et kuigi see on ebatõenäoline, loodab ta siiski, et Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee lükkab homme tagasi ettepaneku Venemaa delegatsioonile volituste andmiseks, kuna Venemaa jätkab Ukraina ja Gruusia territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse rikkumist, sealhulgas Krimmi ebaseaduslikku anneksiooni.

„Kui see aga juhtub, siis tuleb edasi kaaluda täiendavaid samme, et Venemaale ei jääks muljet, et agressor pälvib moraalse tunnustuse,“ sõnas Reinsalu.

Ukraina välisminister tänas Reinsalu Eesti toetuse eest ja väljendas lootust, et tõhus koostöö jätkub.

ENPA on Euroopa vanim rahvusvaheline parlamentaarne assamblee, mille esimene istung toimus 1949. aasta 10. augustil. Euroopa Nõukogu roll on kaitsta liikmesriikide põhiväärtusi: inimõigusi, õigusriigi printsiipe ja demokraatiat.

Venemaa kõrvalejäämise ENPA-st tingis Vene Föderatsiooni otsus annekteerida Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar.

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
tel: +372 637 7628

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.