Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu avaldus Valgevene presidendivalimiste teemal

10. August 2020 - 14:19

Valimisjärgselt Valgevenes tekkinud olukord on väga murettekitav. Mõistame hukka igasugused poliitilised repressioonid ja vägivalla Valgevene opositsiooni suhtes.

Opositsiooni korraldatud rahumeelsed protestid suruti maha vägivaldselt. Sõltumatute allikate sõnul hukkus kokkupõrgete tagajärjel üks inimene ja on kümneid vigastatuid. Eesti kutsub Valgevene võime üles koheselt lõpetama igasugune jõukasutus ja repressioonid protestijate suunal. Vägivalla asemel peavad Valgevene võimud alustama rahulikku diskussiooni oma kodanikega ning taastama usalduse.

Väga oluline on sõna- ja kogunemisvabaduse säilimine Valgevenes.

On kahetsusväärne, et OSCE ODIHR, OSCE Parlamentaarse Assamblee ja Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee vaatlejad ei saanud Valgevene presidendivalimisi vaadelda. Sõltumatute allikate hinnangud ei anna alust neid valimisi pidada vabadeks, ausateks ja demokraatlikeks.

Eesti toetab Poola üleskutset kutsuda kokku erakorraline Euroopa Ülemkogu Valgevene valimiste teemal.


Lisainfo:
Välisministeeriumi Avalike Suhete Osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.