Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu avaldus seoses ebaseaduslike valimiste läbiviimisega Lõuna-Osseetias 9. juunil

9. Juuni 2019 - 12:44

Eesti mõistab tugevalt hukka niinimetatud parlamendivalimiste läbiviimise Lõuna-Osseetia regioonis Gruusias, mis leiavad aset täna, 9. juunil.

Täna toimuvad niinimetatud valimised on ebaseaduslikud ja me ei saa tunnustada antud valimiste tulemusi. Sellised ebaseaduslikud sammud õõnestavad jõupingutusi leida rahumeelne lahendus konfliktile ning seavad ohtu turvalisuse ja stabiilsuse regioonis. Kutsume Venemaad ülesse lõpetama tänaseni kestev rahvusvahelise õiguse rikkumine Gruusias ning täitma 12. augusti 2008. aasta rahulepet.

Taaskinnitame Eesti täielikku toetust Gruusia suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele rahvusvaheliselt tunnustatud piirides. Lõuna-Osseetia ja Abhaasia on Gruusia lahutamatud osad.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.