Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu avaldus seoses 15 aasta täitumisega Euroopa Liidu liikmelisusest

1. Mai 2019 - 9:46

Armas Eesti rahvas!

Täna viisteist aastat tagasi sai Eesti Vabariik koos üheksa teise riigiga Euroopa Liidu liikmeks. Sellele ajale tagasi vaadates võime olla rahvahääletusel langetatud valikuga õigusega rahul. Euroopa Liidu liikmelisus on muutnud Eestit mõjukamaks, suurendanud meie julgeolekut, toetanud majanduskasvu ja andnud Eesti inimestele täiendavaid vabadusi ning õigusi.

Euroopa Liiduga liitumine ja liikmeõiguste teostamine oli Eesti rahva tahe, mille elluviimise nimel on pingutanud meie diplomaadid ja varasemad valitsused.

Meie ajaloo valusamad leheküljed tuletavad meile minevikust meelde, et üksi jäämise hind ühele väikeriigile võib olla saatuslik.

Täna avaldame lugupidamist kõigile meie Euroopa Liidu partnerriikidele, kellega ühiselt otsime lahendusi Euroopa rahvaste ootustele. Olen vestlustes välisministritega soovinud selle tähtpäeva puhul õnne Läti, Leedu ja Poola rahvastele ning tänanud Soome välisministriga kõneledes meie vennasrahvast selle liigutava toetuse eest liikmeks saamisel.

Eesti on ja peab jääma rahvusriigiks ning Euroopa Liit peab tulevikus jääma just rahvusriikide liiduks, kes oma rahvaste kindlama tuleviku ja parema elujärje nimel koos töötavad.

Täna võime neile viieteistkümnele aastale vaadata tagasi rahuliku südamega. Aitäh kõigile, kes selle nimel on rasket tööd teinud!

Välisminister Urmas Reinsalu

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.