Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu avaldus Gruusia-vastase küberründe omistamise toetuseks

20. Veebruar 2020 - 15:45

Täna toetab Eesti solidaarselt Gruusia, Ameerika Ühendriikide, Suurbritannia ning mitmete Euroopa Liidu riikide otsust avalikustada Venemaa militaarluureteenistuse GRU poolt 2019. aasta oktoobris korraldatud ulatuslikud küberründed Gruusia veebilehtede vastu. Küberoperatsiooni eesmärgiks oli jätkuvalt kahjustada Gruusia mainet ning külvata segadust. Selline tegevus iseloomustab Venemaa hoolimatust reeglitel põhineva rahvusvahelise korra suhtes ning vähendab stabiilsust küberruumis. Õigusvastaseid rahvusvahelisi küberoperatsioone korraldav Venemaa peab vastutama oma tegude eest kooskõlas rahvusvahelise õigusega ka küberruumis.

Küberründed on osa laiemast Venemaa intensiivistuvast Gruusia-suunalisest hübriid- ja mõjutustegevusest, mille hulka kuuluvad ebaseaduslike valimiste läbiviimine okupeeritud aladel, olukorra märkimisväärne halvenemine Lõuna-Osseetia ja Abhaasia administratiivsel kontrolljoonel ning hoogustunud desinformatsioonikampaaniad. Küberründed ning teised Venemaa luureteenistuste aktiivmeetmed nii Gruusias kui Euroopa Liidu ja NATO liitlaste territooriumil on vastuvõetamatud ning peavad lõppema.

Eesti kinnitab taas oma vankumatut toetust Gruusia suveräänsusele ning territoriaalsele terviklikkusele rahvusvaheliselt tunnustatud piirides. Jätkuvalt panustame Gruusia NATO ja Euroopa Liidu integratsiooni ning laiemalt üleilmse küberstabiilsuse raamistiku arendamisse.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.