Sa oled siin

Välisminister Urmas Reinsalu arutas Gruusia välisministriga ENPA küsimust

26. Juuni 2019 - 7:56

Välisminister Urmas Reinsalu rääkis eile õhtul, 25. juunil telefonis oma Gruusia kolleegi David Zalkalianiga. Peamiselt oli juttu Euroopa Nõukogu Parlamendi Assamblees (ENPA) toimuvatest hääletustest ja Venemaa võimalikust naasmisest assambleesse. Reinsalu väljendas Eesti vankumatut toetust Gruusiale.

„Selliste halbade otsuste ajal on Eesti rahvas teiega. Venemaa rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste rikkumised Gruusia okupeeritud aladel on selgelt vastuolus Euroopa Nõukogu põhimõtetega, meie kohus on vankumatult tõkestada Venemaa agressiooni Gruusias,“ sõnas Reinsalu. Ta kinnitas, et Eesti toetab Gruusia suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.

Räägiti ka meeleavaldustest Tbilisis. Reinsalu avaldas heameelt, et 21. juuni öösel meeleavaldusel kasutatud vägivalla osas on algatatud uurimine. Välisminister rõhutas, et ainuke edasiviiv lahendus on kõiki osapooli hõlmav poliitiline dialoog. Ta avaldas lootust, et osapooled tegutsevad rahumeelselt ja Gruusia laiematest huvidest lähtuvalt.

Ühtlasi mõistis Reinsalu hukka sanktsioneerivad meetmed, millega Venemaa proovib Gruusiat majanduslikult mõjutada.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.