Sa oled siin

Välisminister Toomas Hendrik Ilves osaleb Balti Nõukogu istungil

27. Mai 1999 - 11:41

Reedel, 28. mail ja laupäeval, 29. mail osaleb välisminister Toomas Hendrik Ilves Balti Nõukogu 5. istungjärgul Vilniuses ja Palangas. Eesti välisminister esineb Balti Nõukogus ettekandega ning kohtub Läti ja Leedu välis- ja kaitseministriga.

28. mai hommikupoolikul peab Eesti välisminister Balti Nõukogu istungjärgul kõne, mille teemaks on senise kolmepoolse koostöö analüüs ja edasised arengusuunad Eesti eesistumisperioodiks Balti Nõukogus. Eesti saab Balti Nõukogu eesistujamaaks 1. juulil 1999, kui Leedu oma aastase eesistujaperioodi lõpetab.

Pärast Balti Nõukogu istungjärku osaleb välisminister Toomas Hendrik Ilves Balti Assamblee istungil, mille teemaks on Balti riikide relvajõudude valmidus NATO liikmelisuseks. Selle lõppedes annavad Eesti, Läti ja Leedu välis- ja kaitseministrid ühise pressikonverentsi.

29. mai hommikupoolikul toimub Palangas Balti riikide välis- ja kaitseministrite kohtumine. Peamisteks arutlusteemadeks on majanduskoostöö, kolmepoolne koostöö kaitsevaldkonnas ja integreerumine Euroopa struktuuridega. Minister Toomas Hendrik Ilves saabub tagasi Eestisse laupäeva pärastlõunal.

27.-29. mail on Vilniuses Balti Assamblee XIV istungjärk. Balti Nõukogu on sellega üheaegselt toimuv Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu ühisfoorum.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.