Sa oled siin

Välisminister Toomas Hendrik Ilves kohtus Kreeka asevälisministriga

25. Mai 1999 - 11:42

Teisipäeval, 25. mail kohtus välisminister Toomas Hendrik Ilves Ateenas Kreeka Vabariigi asevälisministri Yannos Kranidiotisega. President Lennart Meri riigivisiidi raames toimunud kohtumisel arutati eelkõige kahepoolseid suhteid pearõhuga majanduskontaktidel ning Euroopa Liidu ja NATOga seonduvat.

Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Kreeka suhted on head, kuid kontaktid võiksid olla aktiivsemad. Mõlemad pooled märkisid positiivsena ära, et Eesti presidendi riigivisiidi ajal kirjutati alla kolmele lepingule, kuid leidsid, et lepinguline baas vajaks veelgi täiendamist. Kreeka asevälisminister pidas otstarbekaks välisministeeriumide vahelise koostööleppe sõlmimist.

Eesti pool leidis, et majandusvallas oleks perspektiivikas arendada koostööd turismi ja sadamate alal, kus Kreekal on pikaajalised kogemused. Ministrid avaldasid arvamust, et esmaspäeval sõlmitud kultuuri- ja teaduskoostöö leping peaks andma uue tõuke kultuurisuhete arengule. Minister Ilves märkis, et kreeka kultuuri tutvustamisele Eestis aitaks kaasa ka mõne sealse õppejõu tööleasumine Eestis. Pooled leidsid, et perspektiivi on ka turismialasel koostööl ning märtsis sõlmitud viisavabadusleping aitab sellele oluliselt kaasa.

Asevälisminister Kranidiotis ütles, et arvestades Eesti kiiret majandusarengut ja edu Euroopa Liiduga liitumisel on Kreekal plaanis avada Tallinnas suursaatkond. Eesti saatkond Ateenas alustas tegevust 1997. aasta kevadel.

Kohtumisel avaldas aseminister Kranidiotis tugevat toetust Eesti poliitikale Euroopa Liidu ja NATO suunal. Ta märkis, et Kreeka on valmis korraldama Eesti diplomaatidele seminare oma kogemustest Euroopa Liiduga liitumise ja struktuurifondide kasutamise alal. Eesti omalt poolt andis ülevaate valitsuse tegevuskavast Euroopa Liiduga ühinemisel. Arutati ka olukorda Kosovos.

Esmaspäeval kirjutasid Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves ja Kreeka asevälisminister Yannos Kranidiotis alla Eesti Vabariigi valitsuse ja Kreeka Vabariigi valitsuse vahelisele kultuuri-, haridus- ja teadusalase koostöö kokkuleppele ning minister Ilves ja Kreeka Turismiorganisatsiooni peasekretär Eugenios Giannakopoulos allkirjastasid Eesti Vabariigi valitsuse ja Kreeka Vabariigi valitsuse vahelisele turismikoostöökokkuleppe. Kolmanda leppena kirjutasid Eesti majandusminister Mihkel Pärnoja ning Kreeka asevälisminister Yannos Kranidiotis alla Eesti Vabariigi valitsuse ja Kreeka Vabariigi valitsuse vahelisele sõitjate ja veose rahvusvahelise autoveo alasele kokkuleppele.

Minister Toomas Hendrik Ilves saabub tagasi Tallinna teisipäeva hilisõhtul.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.