Sa oled siin

Välisminister Sven Mikser osaleb täna ja homme NATO välisministrite kohtumisel Brüsselis

4. Detsember 2018 - 6:07

Kohtumise teemadeks on transatlantilised suhted ja julgeolek, sealhulgas keskmaa tuumajõudude lepinguga (INF) seonduv, NATO lõunanaabruses toimuv ja olukord Lääne-Balkanil.

Ministrite kohtumise avab arutelu Ukraina ja Gruusiaga partneritega regionaalse julgeoleku üle. Eesti mõistab hukka Venemaa sõjalise rünnaku Ukraina mereväealuste vastu Kertši väinas. „Tegemist on järjekordse Venemaa-poolse rahvusvahelise õiguse jõhkra rikkumisega ning ründega Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu,“ sõnas minister Sven Mikser tänase kohtumise eel. Tema sõnul on oluline, et Venemaa vabastaks viivitamatult laevade meeskonnaliikmed ja tagastaks laevad ning tagaks meresõiduvabaduse Ukraina ja teiste riikide laevadele Kertši väinas ja Aasovi merel vastavalt rahvusvahelisele õigusele.

Kohtumisel arutatakse veel NATO juhitava väljaõppe- ja nõustamismissiooni (Resolute Support Mission) partneritega julgeoleku olukorda Afganistanis.

Eesti jätkab panustamist NATO juhitud väljaõppe- ja nõustamismissiooni. Mais saatis Eesti missioonile täiendava jalaväerühma, mis tegutseb Kabulis Ühendkuningriigi kontingendi koosseisus ning vastutab missiooni baasi kaitse eest, lisaks on Afganistanis mitmed Eesti tsiviileksperdid ja demineerimisinstruktorid. Eesti osaluse pikendamise otsuse eelnõu on arutlusel Riigikogus.

Lisainfo:
Inga Bowden
välisministeerium
avalike suhete osakonna peadirektor
inga.bowden@mfa.ee
+372 528 1467

Teate edastas:
Britta Tarvis
välisministeerium
meedianõunik, avalike suhete osakond
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.