Sa oled siin

Välisminister Sven Mikser: NATO avatud uste poliitika jätkub

5. Detsember 2018 - 14:36
NATO peasekretär Jens Stoltenberg, välisminister Sven Mikser ja suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Elling (Foto: NATO)
NATO peasekretär Jens Stoltenberg, välisminister Sven Mikser ja suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Elling (Foto: NATO)

Täna, NATO välisministrite kohtumise teisel päeval Brüsselis arutati Lääne-Balkani riikide arengut NATOga integreerumisel ja võimalusi Afganistani toetamiseks. NATO liitlased kinnitasid avatud uste poliitika jätkumist.

„Makedoonia* ja Kreeka on näidanud üles head tahet lahendada Makedoonia nimeküsimus. Loodetavasti võimaldab see meil järgmisel aastal tervitada Makedooniat NATO kolmekümnenda liikmesriigina,“ sõnas minister Sven Mikser kohtumisel.

Ministri sõnul aitab NATO liitumisperspektiiv kaasa regionaalse stabiilsuse suurendamisele ja ühise väärtusruumi kujunemisele. „Tegemist on protsessiga, mis suurendab turvalisust NATO naabruses ja seeläbi ka liitlaste endi turvalisust,“ lisas ta.

Kohtumisel arutati veel järgmisi samme NATO suhete arendamisel Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ministrid kinnitasid NATO valmisolekut võtta vastu riigi esimene iga-aastane programm (ANP), mis aitab ellu viia poliitilisi, majanduslikke ja kaitsealaseid reforme.

Välisminister Sven Mikser toonitas kohtumisel vajadust pöörata tähelepanu Venemaa strateegilisele mõjutustegevusele Lääne-Balkani regioonis.

Afganistani toetavate NATO partneritega arutati kohtumisel võimalusi riigi rahuprotsessi edendamiseks ja julgeoleku suurendamiseks. Viimastel kuudel on NATO liitlased suurendanud oma toetust Afganistanile nii rahaliselt kui lisajõududega.

* endine Jugoslaavia Vabariik Makedoonia

Fotod: https://www.nato.int/cps/en/natohq/photos_161126.htm

Lisainfo:
Inga Bowden
välisministeerium
avalike suhete osakonna peadirektor
inga.bowden@mfa.ee
+372 528 1467

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.