Sa oled siin

Välisminister Sven Mikser kohtus USA Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce’iga

8. August 2017 - 18:11

Täna kohtus välisminister Sven Mikser USA Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce’iga. Mikser ja Royce kinnitasid kahe riigi häid partnerlussuhteid ning peatusid pikemalt julgeolekuteemadel.
„Ameerika Ühendriigid on Eesti olulisemaid liitlasi ning kahe riigi suhted on väga tugevad. Seda näitavad arvukad kõrgetasemelised vastastikused visiidid, Ameerika Ühendriikide sõdurite kohaolek Eestis ning ka väga tihe koostöö küberturvalisuse valdkonnas,“ ütles välisminister Sven Mikser.
Kohtumisel arutati strateegilise kommunikatsiooni olulisust. Nii Mikser kui Royce leidsid, et koos saaksime aidata teisi Ida-Euroopa riike võitluses Venemaa propaganda vastu. 
Lisaks arutati Euroopa Liidu – USA suhete tugevdamist, seda nii terrorismivastases võitluses, küberkaitses, kui atlandiüleses kaubanduses. „Rahvusvaheline kaubandus ei ole nullsummamäng, kus ühel pool on võitjad ning teisel pool kaotajad. Vabakaubandusleppest võidavad kõik,“ ütles Mikser.


Lisatud link fotodega tänaselt kohtumiselt https://flic.kr/s/aHsm2goG3M

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.