Sa oled siin

Välisminister sõitis Euroopa konverentsile Londonisse

11. Märts 1998 - 9:16

Kolmapäeval, 11. märtsil sõitis välisminister Toomas Hendrik Ilves Londonisse, et osaleda Euroopa Liidu laienemist käsitleval Euroopa konverentsil. Euroopa konverentsi töös osalevad Euroopa Liidu liikmesriigid ning 11 kandidaatriiki.

Euroopa Konverentsi korraldamise idee tekkis 1996. aasta veebruaris ning selle sisu ja vorm määratleti ametlikult dokumendis Agenda 2000 ja Euroopa Liidu Nõukogu otsustega 12.-13. detsembril 1997. aastal. Nende dokumentide kohaselt tuleb kõik Euroopa riigid, kes taotlevad liikmeks saamist ja on seotud assotsiatsioonilepingu kaudu, kokku kutsuda ühisele foorumile. Kuna kõik konverentsil osalejad saavad ükskord Euroopa Liidu liikmeks, kuid see toimub eri aegadel, siis saab konverents kaasa aidata teatud küsimuste lahendamisele niikaua, kui kõik kandidaadid veel liikmed ei ole. Liikmesriikide poolt on Euroopa Konverentsi teemadeks välja pakutud välis- ja julgeolekupoliitiline koostöö, võitlus uimastikaubanduse ja organiseeritud kuritegevuse vastu, keskkonnakaitse ja regionaalne koostöö.

Kolmapäeva õhtul osaleb minister Ilves assotsieerunud ja kandidaatriikide auks korraldataval vastuvõtul, millest võtavad osa ka Eesti delegatsiooni liikmed. Pärast vastuvõttu annab Briti riigisekretär kultuuri, meedia ja spordi alal Chris Smith välisministritele õhtusöögi.

Sama päeva hilisõhtul esineb minister Ilves BBC 2 otsesaates, mille teemaks on institutsionaalne reform Euroopa Liidus, struktuurifondide kasutamine ning Euroopa Liiduga liitumise mõju Eesti identiteedile.

Neljapäeva, 12. märtsi hommikul saabuvad delegatsioonid Lancaster House'i, kus toimub plenaaristung. Selle järel annab Suurbritannia välisminister Robin Cook Carlton Gardensis välisministritele lõuna. Hiljem toimub peaminister Siimanni ning välisminister Ilvese kohtumine Sloveenia peaminister Janez Drnovšekiga ja välisminister Boris Frleciga, kellega arutatakse mõlema riigi ettevalmistusi Euroopa Liiduga ühinemiseks.

Kohtumisele järgneb Toomas Hendrik Ilvese intervjuu TV programmile BBC World.

Välisminister naaseb Eestisse reedel, 13. märtsil.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.