Sa oled siin

Välisminister sõidab töövisiidile Kanadasse

2. Juuni 1998 - 14:37

Teisipäeval, 2. juunil sõidab välisminister Toomas Hendrik Ilves töövisiidile Kanadasse.

3. juunil kohtub minister Ilves Kanada välisministri Lloyd Axworthyga (tegeleb ka rahvusvahelise kaubanduse küsimustega), parlamendi väliskomitee esimehe Bill Grahami ja teiste parlamendi esindajatega. Visiidi programmis on ka mitmeid kohtumisi Kanada firmajuhtide ning Kanadas tegutsevate eesti ja balti päritolu ärimeestega ning Kanada suurima ärilehe "Globe and Mail" toimetuse juhtidega.

Eesti välisminister osaleb kõnekoosolekul Toronto Eesti Majas, mille tulu läheb Eesti Eriolümpia toetuseks, ja Eesti Üliõpilasseltsi koosolekul. Eesti aupeakonsul Kanadas Ilmar Heinsoo korraldab välisministri visiidi puhul aukonsulaadis vastuvõtu.

Minister Toomas Hendrik Ilvese visiidi peaeesmärk on kahepoolsete majandussuhete arendamine, samuti on plaanis arutada koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides. Välisminister Aworthyga tuleb kindlasti kõne alla ÜRO Julgeolekunõukogu reformimine. Samuti arutatakse Eesti ühinemisprotsessi WTO-ga, kuna Kanada on üks väheseid riike, millega Eestil kahepoolsed läbirääkimised WTO-ga ühinemiseks alles käivad. Üheks kohtumiste teemaks on ka OECD-ga seonduv, kuna suuresti just tänu Kanada toetusele õnnestus käivitada OECD Balti programm. Teatavasti peab Eesti väga oluliseks ühinemist OECD mitmepoolse investeeringute kaitse lepinguga (MAI).

Minister jõuab Eestisse tagasi laupäeva õhtul.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.