Sa oled siin

Välisminister sõidab ametlikule visiidele Küprose Vabariiki

12. Jaanuar 1998 - 9:20

Teisipäeval, 13. jaanuaril sõidab välisminister Toomas Hendrik Ilves ametlikule visiidile Küprose Vabariiki. Visiidi käigus kirjutatakse alla viisanõude kaotamise kokkuleppele Eesti ja Küprose vahel, samuti osaleb välisminister Eesti aupeakonsulaadi avamistseremoonial Nikosias.

Kolmapäeval kohtub välisminister Toomas Hendrik Ilves Küprose presidendi ja valitsusjuhi Glafcos Cleridesega, parlamendi esimehe Spyros Kyprianouga ja välisminister Ioannis Kasoulidesega, kes möödunud aasta sügisel külastas ka Eestit. Kohtumiste peateemaks on küsimused, mis puudutavad ühinemisprotsessi Euroopa Liiduga, sealhulgas kogemuste vahetamine liitumiskõneluste ettevalmistamise vallas. Teatavasti on nii Eesti kui ka Küpros nende kuue riigi hulgas, kellega Euroopa Liit on otsustanud alustada liitumisläbirääkimisi sel kevadel.

Välisministrid kirjutavad alla kahepoolsele viisanõude kaotamise kokkuleppele ja lennundusalasele kokkuleppele.

Kolmapäeva pärastlõunal külastab minister Ilves Küprose Euroopa Instituuti. Küprose Euroopa Instituudi avas 1997. aasta detsembris Euroopa Komisjoni volinik Hans van den Broek ning selle tegevuse eesmärk on anda elanikkonnale süvendatud teadmisi Euroopa Liidust, pakkuda abi ettevõtetele koostöös EL liikmesmaadega ja korraldada erinevaid kursusi. Sama päeva õhtul esineb Eesti välisminister Küprose Euroopa Instituudi korraldusel loenguga teemal "Eesti tagasipöördumine Euroopasse". Loengut hotelli Hilton konverentsisaalis on kutsutud kuulama paljud mõjukad Küprose avaliku elu tegelased poliitika-, majandus- ja kultuuriringkondadest.

Kolmapäeva pärastlõunal osaleb minister Toomas Hendrik Ilves Eesti aupeakonsulaadi avamistseremoonial Nikosias. Eesti aupeakonsulina hakkab Küprosel tegutsema Michael Zampelas.

Visiidi käigus kohtub minister Toomas Hendrik Ilves ka Küprose kaubandus-, tööstus- ja turismiministri Michalakis Michaelidesega. Kõne alla tuleb Eesti -Küprose majandussuhete arendamine ja koostöö turismi alal. Samuti on Eesti välisministri visiidi programmis kohtumine Nikosia linnapea Lellos Demetriadesega.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.