Sa oled siin

Välisminister Reinsalu vestles Gruusia välisministri ja opositsioonijuhiga

21. November 2020 - 10:24

Välisminister Urmas Reinsalu arutas telefoni teel Gruusia välisministri David Zalkaliani ja opositsioonijuhi Grigol Vašadzega poliitilist olukorda Gruusias. Täna toimub Gruusias parlamendivalimiste 2. voor.

„Arutasime Gruusia välisministri ja opositsioonijuhiga poliitilist olukorda riigis seoses riigis toimuvate parlamendivalimistega. Kutsusin üles praegust valitsust ja opositsiooni pidama dialoogi. Kõige olulisem on austada selles protsessis õigusriigi ja demokraatia põhimõtteid,“ sõnas välisminister Reinsalu.

„Kinnitasin meie vestlustes Eesti tugevat toetust Gruusia territoriaalsele terviklikkusele ja suveräänsusele,“ ütles välisminister. „Lisaks avaldasin toetust Gruusia Euro-Atlantilise integratsiooni püüdlustele,“ lisas ta.

Parlamendivalimiste 1. voor leidis Gruusias aset 31. oktoobril. Opositsioon ei tunnista valimisi legitiimsetena ning sellega seoses on toimunud Gruusias meeleavaldused.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.