Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: Venemaa rikub süstemaatiliselt OSCE põhimõtteid

9. Juuli 2019 - 15:58

Tänasel Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite mitteametlikul kohtumisel Kõrg-Tatra mäestikus Slovakkias arutati organisatsiooni tulevikku ja eelseisvaid ülesandeid. Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas oma kõnes, et kõik OSCE osalisriigid peavad järgima kokkulepitud põhimõtteid ja täitma võetud rahvusvahelisi kohustusi.

Eesti välisminister mõistis hukka Venemaa agressiooni Ukraina ja Gruusia suhtes ning kutsus organisatsiooni tegelema tugevamalt inimõiguste kaitsmisega okupeeritud territooriumitel Euroopas. Urmas Reinsalu rõhutas, et tähtis on tagada OSCE SMMi vaatlejatele ligipääs kogu Ukraina territooriumile. „Venemaa agressiivne sõjaline hoiak ning OSCE relvastuskontrolli reeglite valikuline täitmine õõnestab kogu Euroopa julgeolekut,“ ütles Urmas Reinsalu.

Välisminister Reinsalu pidas oluliseks tegeleda tulevikus OSCEs ka põlisrahvaste õiguste kaitsmisega, tuues esile krimmitatarlased ja soome-ugri rahvad.

Eesistujariigi Slovakkia välisministri Miroslav Lajčáki kutsel toimus Slovakkias OSCE välisministrite mitteametlik kohtumine, kus vabamas õhkkonnas saavad osalisriigid esile tuua oma prioriteedid Euroopa julgeoleku tugevdamiseks ja koostöö süvendamiseks. OSCE on suurim regionaalne koostöö- ja julgeolekuorganisatsioon, kuhu kuulub 57 riiki.

Fotod: http://pilv.mfa.ee/public.php?service=files&t=ffce9651d7c411dd7d6027f4da...

Lisainfo:

Mart Luik
välisministeerium
ministri nõunik
E-post mart.luik@mfa.ee
Mob +372 501 9737

Teate edastas:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.