Sa oled siin

Välisminister Reinsalu tegi ettepaneku arutada EL-i järgmisel välisministrite kohtumisel Lähis-Ida rahuprotsessi USA osalusel

6. Veebruar 2020 - 12:49

Välisminister Reinsalu arutas Lähis-Ida rahuprotsessiga seonduvaid küsimusi telefonivestluses Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrelliga ning kohtumisel Washingtonis USA välisminister Mike Pompeoga.

Mõlemas vestluses rõhutas Reinsalu vajadust atlandiülese ühtsuse järele ning tegi ettepaneku käsitleda järgmisel EL-i välisministrite kohtumisel eraldi päevakorrapunktina Lähis-Ida rahuprotsessi ja kutsuda sellele arutelule ka USA valitsuse kõrge esindaja.

„Eesti peab tähtsaks Lähis-Ida rahuprotsessi jätkumist ja tervitab seetõttu USA initsiatiivi. On oluline, et Euroopa Liit ja USA teeksid lähedaste liitlastena selles ülemaailmse tähtsusega keerulises küsimuses võimalikult tihedat koostööd. Seetõttu pean oluliseks, et me kõrgeimal poliitilisel tasandil seda küsimust üheskoos käsitleks,“ ütles Reinsalu.

Eesti toetab seisukohta, et püsiv lahendus Lähis-Ida rahuprotsessis saab tulla Iisraeli ja Palestiina otseläbirääkimistel, milles arvestatakse mõlema poole legitiimseid püüdlusi. Iisraeli ja Palestiinat tuleb julgustada astuma samme kestva lahenduse leidmiseks ning olema valmis konstruktiivseteks läbirääkimisteks.

Järgmine EL-i välisasjade nõukogu toimub 17. veebruaril Brüsselis.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.