Sa oled siin

Välisminister Reinsalu teeb valitsusele ettepaneku nimetada välisministeeriumi uueks kantsleriks Jonatan Vseviovi

15. Oktoober 2020 - 11:08

Välisminister Urmas Reinsalu  esitab valitsusele ettepaneku nimetada välisministeeriumi uueks kantsleriks praegune Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov.

„Jonatan Vseviov on pühendunud diplomaat ja riigiametnik ja saab selles ametis edukalt hakkama,” ütles välisminister Urmas Reinsalu.

„Tänan praegust kantslerit Rainer Saksa välisministeeriumi juhtimise, eriti kevadise konsulaarkriisi lahendamise eest,” sõnas välisminister Reinsalu. Rainer Saks on täitnud välisministeeriumi kantsleri ülesandeid alates 2015. aasta 1. detsembrist ning tema viieaastane ametiaeg lõppeb korraliselt 1. detsembril 2020.

Enne ametisse kinnitamist valitsuse poolt hindab Jonatan Vseviovi kandidatuuri riigi tippjuhtide valikukomisjon ning annab tema sobivuse kohta oma arvamuse.

Jonatan Vseviov lõpetas Tartu Ülikool politoloogia erialal ning seejärel omandas ta magistrikraadi Georgetowni Ülikoolis julgeoleku-uuringute erialal. 2004. aastal asus Vseviov tööle välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonda, kust ta liikus edasi poliitikadiplomaadiks Eesti suursaatkonda Washingtonis. Aastatel 2008-2018 töötas Vseviov kaitseministeeriumis, kus aastatel 2014-2016 oli ta kaitseplaneerimise asekantsler ja alates 2016. aasta jaanuarist kantsler. 2018. aasta augustist on Jonatan Vseviov Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.