Sa oled siin

Välisminister Reinsalu on täna ja homme Washingtonis

5. Veebruar 2020 - 6:26

Välisminister Urmas Reinsalu viibib täna ja homme, 5. ja 6. veebruaril USA välisminister Mike Pompeo kutsel Washingtonis. 

Täna õhtul osaleb välisminister Reinsalu rahvusvahelise usuvabaduse alliansi avaüritusel, mida juhatab USA välisminister. Homme võtab Reinsalu osa riiklikust palvushommikusöögist, kus peab kõne president Donald Trump. Lisaks kohtub välisminister esindajatekoja välisasjade komisjoni Euroopa alamkomitee esimehe Bill Keatinguga.

„Usuvabaduse alliansiga liitumise leppisime USA kolleegiga kokku oktoobris. Algatusega on kutsutud liituma ligi 40 riiki üle maailma, meie lähipiirkonnast ühinevad näiteks kõik Balti riigid ja mitmed teised Euroopa riigid. Kindlasti näeme seda ka ühe võimalusena veelgi arendada kahepoolseid suhteid meie lähima liitlasega,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Ta lisas, et loodav allianss seisab selle eest, et inimõigusena kaitstaks kõigi inimeste usu- ja veendumusvabadust, olenemata nende usulisest taustast või veendumustest. Usu- ja veendumusvabaduse küsimustega tegeletakse aktiivselt ka ELi ja ÜRO raames.  

Rahvusvaheline usuvabaduse allianss toetub olemasolevatele tegevustele usu- ja veendumusvabaduse kaitseks ÜROs ja piirkondlikes organisatsioonides. Ühendus rajaneb muuhulgas usu- ja veendumusvabadust sätestaval inimõiguste ülddeklaratsiooni artiklil 18: „Igaühel on mõtte-, südametunnistuse ja usuvabadus; see õigus kätkeb vabadust muuta oma usku või veendumusi, samuti vabadust kuulutada oma usku või veendumusi nii üksi kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt õpetamise, tava, kultuse ja kombetalituste kaudu.“ Algatuse eesmärk on aidata kaasa usu- ja veendumusvabaduse kaitsmisele kõikjal maailmas ning abistada neid, keda nende usu või veendumuste tõttu taga kiusatakse.

Varem on Eesti ühinenud ka näiteks ajakirjandusvabaduse ja internetivabaduse koalitsioonidega.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.