Sa oled siin

Välisminister Reinsalu Taani kolleegile: Euroopa julgeoleku saame tagada ainult ühiselt tegutsedes

7. Mai 2019 - 9:21

Välisminister Urmas Reinsalu kõneles telefoni teel oma Taani kolleegi Anders Samuelseniga, kellega kinnitati kahe riigi lähedasi liitlassuhteid.

„Hindame meie tugevat sõprust Taaniga väga kõrgelt, kahe riigi koostöö toimib edukalt ka NATOs ja ELis,“ sõnas välisminister Reinsalu. „Euroopa julgeolek on meie ühine eesmärk, mille eest saame seista ainult ühiselt tegutsedes. Oleme tänulikud Taanile panuse eest Balti piirkonna julgeolekusse,“ rõhutas ta, viidates Taani panusele NATO liitlaste suurendatud kohalolu (eFP) raames ja osalust Balti õhuturbe missioonis Ämaris.

Välisministrid rääkisid ka kahe riigi majanduskoostööst. „Taani on Eesti jaoks väga oluline kaubanduspartner. Näeme suurt potentsiaali dialoogi edasiarendamises ka digipoliitika küsimustes,“ sõnas Reinsalu.

Välisminister Reinsalu avaldas heameelt, et Taani kuninganna Margrethe II tuleb juunis Eestisse visiidile eesmärgiga tähistada Tallinnas Taani lipu Dannebrogi 800. aastapäeva.

Taani välisminister Samuelsen edastas kõne käigus oma õnnitlused äsja ametisse astunud Eesti välisministrile.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.