Sa oled siin

Välisminister Reinsalu sõidab OSCE kohtumisele Ukraina ja Gruusia toetussõnumiga

8. Juuli 2019 - 6:30

Välisminister Urmas Reinsalu sõidab esmaspäeval Slovakkiasse Kõrg-Tatratesse Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite mitteametlikule kohtumisele selge sõnumiga, et meil tuleb keskenduda lahenduste otsimisele Ukraina ja Gruusia suveräänsuse rikkumise lõpetamiseks. Eesti jaoks on väga olulised ka OSCE Ida-Ukraina vaatlusmissiooni jätkumine, julgeolekudialoog ning inimõiguste, sh meediavabaduse järgimine liikmesriikides.

Eesistujariigi Slovakkia välisministri Miroslav Lajčáki kutsel toimub Slovakkias OSCE välisministrite informaalne kohtumine, kus vabamas õhkkonnas saavad liikmesriigid esile tuua oma prioriteedid piirkonna julgeoleku tugevdamiseks ja koostöö süvendamiseks. OSCE on suurim regionaalne julgeolekuorganisatsioon, mille 1975. aastal asutasid külma sõja ideoloogilised vastased NATO ja Varssavi Lepingu Organisatsioon. OSCE-sse kuulub praegu 57 riiki.

Eesti välisminister kavatseb kohtumisel väljendada meie jätkuvat mittenõustumist Venemaa naasmisega Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assambleesse ning Ukraina territoriaalse terviklikkuse taastamise olulisust. 2014. aastal alanud Ukraina kriis halvab jätkuvalt OSCE koostöövõimet, samas on organisatsioonil keskne roll konflikti lahendamisel. Ida-Ukraina vaatlusmissioon SMM on OSCE ajaloo suurim missioon. Eesti panustab vaatlusmissiooni kolme vaatlejaga.

Lisainfo:

Mart Luik
välisministeerium
ministri nõunik
E-post mart.luik@mfa.ee
Mob +372 501 9737

Teate edastas:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.