Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: side Eesti ja Jaapani tugevneb veelgi

30. Mai 2019 - 15:30

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna Jaapani peaministri erinõuniku Kentaro Sonouraga, kellega kinnitati kahe riigi häid suhteid ning arutati koostööküsimusi.

„Jaapan on Eesti jaoks oluline partner, kahe riigi suhted on viimase aasta jooksul süvenenud ja meie side tugevneb veelgi,“ sõnas välisminister Reinsalu. „Koostöö küberküsimustes on meie suhete üks olulisimaid suundi ja meil on äärmiselt hea meel, et 2018. aastal liitus Jaapan Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega,“ sõnas Reinsalu.

Kohtumisel arutati ka koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning välisminister Reinsalu tõi esile Eesti kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogu mitte-alalise liikme kohale.

Välisminister kordas üle kutse Jaapani välisministrile Eesti külastamiseks. Tegemist oleks Jaapani välisministri esimese visiidiga Eestisse.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmDTjLs5

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.