Sa oled siin

Välisminister Reinsalu Rootsi välisministrile: Venemaa agressioonile saame seista vastu ainult üheskoos

19. Juuni 2019 - 15:15

Välisminister Urmas Reinsalu viibis täna ametivisiidil Stockholmis, kus ta kohtus Rootsi välisministri Margot Wallströmiga. Lõunakohtumisel kõnelesid välisministrid kahe riigi suhetest, regionaalsest koostööst ning julgeolekupoliitikast. Samuti arutlesid ministrid Venemaa teemadel.


„Mul on hea meel, et side meie rahvaste vahel on tugev ning et Eesti ja Rootsi jagavad sarnaseid seisukohti nii välis- kui ka julgeolekupoliitika küsimustes,“ sõnas Reinsalu, viidates riikide tihedale koostööle Euroopa Liidus ning partnerlusele NATO-s. Reinsalu lisas, et kuigi Eesti ja Rootsi partnerlus digi- ning majandusteemadel on väga hea, on kahel riigil palju potentsiaali antud valdkondades koostööd veelgi suurendada.

Kõneldes Venemaa sammudest Ukrainas ütles välisminister Reinsalu, et Venemaa agressioonile saame seista vastu ainult üheskoos. "Esmaspäevasel välisasjade nõukogul kutsusin ma üles oma EL-i kolleege pikendama sanktsioone Venemaale kaheteistkümnele kuule ning samaaegselt täiendama sanktsioonialuste isikute nimekirja, mis annaks  signaali Venemaale, et tema tegudel on tagajärjed," sõnas Reisalu.

Regionaalsest koostööst rääkides tõdesid ministrid, et tegemist on lähipiirkonna väga olulise küsimusega, mida väärtustavad kõik osapooled. „Sel aastal täitub 10 aastat Euroopa Liidu Läänemere strateegia kinnitamisest Rootsi eesistumise ajal ning me saame öelda kindlusega, et taoline riikide vaheline praktiline koostöö aitab panustada regiooni stabiilsusesse ning tugevdada kodanike turvalisust,“ sõnas välisminister.

Samuti kõnelesid Eesti ja Rootsi välisministrid idapartnerluse tulevikust. Minister Reinsalu rõhutas, et alates partnerlusprogrammi loomisest on saavutatud juba palju, kuid tähtis on hoida ambitsioone jätkuvalt kõrgel. Samuti lisas minister Reinsalu, et Eesti ja Rootsi vahel on idapartnerluse raames käimas tihe koostöö, et süvendada programmi efektiivsust veelgi ja tuua idapartnerlusriike meile lähemale.

Kohtumise lõpul jagasid Rootsi kolleegid Eesti diplomaatidele oma kogemusi ja nõuandeid ÜRO Julgeolekunõukogu valitava liikmekoha täitmiseks, mida täitis Rootsi ise aastatel 2017-18.

Välisminister Reinsalu täna ka oma Rootsi kolleegi Wallströmi tema isikliku panuse eest Rootsi-Eesti koostööfondi loomisel, mille eesmärk on arendada kahe riigi koostööd ühiskondlikes, majandus- ning kultuuriküsimustes.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577091...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: ‪+372 637 7628‬ / ‪+372 53424541‬

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.