Sa oled siin

Välisminister Reinsalu Rootsi kolleegile: loodame julgeolekualase koostöö süvenemist

4. Mai 2019 - 11:21

 Välisminister Urmas Reinsalu vestles telefoni teel oma Rootsi kolleegi Margot Wallströmiga. Välisministrid kinnitasid kahe riigi häid ja töiseid suhteid.

„Hindan kõrgelt Eesti ja Rootsi suhteid ning meie koostööd Euroopa Liidus,“ sõnas välisminister Reinsalu. „Jagame ühist arusaama julgeolekuolukorrast meie piirkonnas ja ma loodan näha meie julgeolekualase koostöö süvenemist tulevikus,“ ütles ta.

Reinsalu tänas oma kolleegi Rootsi-Eesti Koostööfondi algatamise eest, mille eesmärgiks on arendada ühistegevust ühiskondlikel, majandus- ja kultuuriteemadel ja noortega seotud küsimustes. Reinsalu kinnitas, et Eesti toetab ka laiemalt piiriülese koostöö tõhustamist Põhja-Balti regioonis. „Näeme eriti suurt potentsiaali digitaalsete küsimuste ja küberjulgeolekuga seotud valdkondades,“ sõnas välisminister.

Välisministrid arutasid  Eesti ja Rootsi koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning kõnelesid ka Eesti kandidatuurist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021.

Välisminister Wallström edastas kõne käigus oma õnnitlused äsja ametisse astunud Eesti välisministrile.

Lisainfo:
Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 6045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.