Sa oled siin

Välisminister Reinsalu osaleb ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimistel New Yorgis

6. Juuni 2019 - 10:04

Välisminister Urmas Reinsalu sõidab täna New Yorki, et toetada ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikme valimiste kampaaniat ja osaleda valimistel reedel, 7. juunil.

Valimiste eel sõnas minister Reinsalu, et ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks kandideerimise otsus tehti valitsuse poolt juba 2005. aastal ning edu saavutamise nimel on tehtud pühendunud tööd Eesti riigi ja välispoliitiliste seisukohtade tutvustamiseks. „ÜRO julgeoleknõukogu kampaania käigus oleme jõudnud maailma eri piirkondadesse  ja loonud suhteid digivaldkonna rahvusvahelises koostöös, mis jäävad kestma ja arenevad valimiste järel kindlasti edasi,“ rõhutas minister.

„Edu korral annab ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaline liikmelisus meile võimaluse osaleda otsuste tegemisel ja tegevustes, mis aitavad veelgi suurendada Eesti rahvusvahelist tuntust ja piirkondlikku mõju,“ sõnas minister.

„Väikeriigina saame julgeolekunõukogu aruteludesse tuua väikeste riikide vaatenurga julgeolekuküsimustele ja tegutseda ühiseid huve kaitstes nende eestkõnelejana,“ selgitas minister ÜRO julgeolekunõukogu liikmesuse olulisust.

Reinsalu sõnul on Eesti julgeoleku kindlustamise peamiseks eelduseks aktiivne osalemine ja panustamine rahvusvahelistes organisatsioonides. „Meie julgeolek on hästi tagatud, kui rahvusvaheliste suhete süsteem põhineb kokkulepitud reeglitel ning ÜRO riikide koostöös on võimalik nende reeglite kujundamises oma sõna öelda,“ lisas ta.  „Valitud liikmena saab Eesti seista oma väärtuste ja põhimõtete eest julgeolekunõukogu otsustes,“ lisas ta.

ÜRO julgeolekunõukogu ülesanne on seista maailmas rahu ja julgeoleku eest. Julgeolekunõukokku kuuluvad viisteist liiget, kellest viis on alalised ja kümme valitud liikmed.

ÜRO peaassambleel salajasel hääletusel valitakse viis mitte-alalist liiget 2020-2021 aastateks neljast regionaalsest grupist – Aafrikast 2 riiki, Aasia-Okeaaniast 1 , Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikidest 1 ja Ida-Euroopa riikidest 1. Eesti kandideerib ÜRO julgeolekunõukokku Ida-Euroopa  grupis koos Rumeeniaga.

Head toimetused! ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimised algavad reedel kell 17 eesti aja järgi (kl 10 hommikul kohaliku aja järgi), valimisi on võimalik jälgida ÜRO veebitelevisioonist http://webtv.un.org

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

06.08.2020|Välisministeerium

Eesti tõstatas ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa agressiooni Gruusias

Eile, 5. augustil tõstatas Eesti üheskoos Ameerika Ühendriikide, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigiga Julgeolekunõukogu ametlikul kohtumisel Venemaa Gruusia-vastase tegevuse.

02.07.2020|Välisministeerium

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.