Sa oled siin

Välisminister Reinsalu osaleb neljapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu arutelul

8. Jaanuar 2020 - 15:28

Neljapäeval, 9. jaanuaril kõneleb välisminister Urmas Reinsalu Julgeolekunõukogu eesistuja Vietnami korraldatud kõrgetasemelisel avatud arutelul, mis tähistab ÜRO ja ÜRO harta 75. aastapäeva. Tegu on esimese kõrgetasemelise üritusega, kus Eesti osaleb ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnas kohtumise eel, et Julgeolekunõukogu on peamine vastutaja maailma rahu ja stabiilsuse eest ning viimasel ajal kasvanud pinged laiemas Lähis-Ida regioonis, sealhulgas tänased raketirünnakud, teevad murelikuks. „ÜRO põhikirjast rääkides ei saa me kindlasti mööda vaadata julgeolekuolukorrast Lähis-Idas ja diplomaatiliste lahenduste leidmise viisidest pingete maandamiseks,“ sõnas ta.
Ta lisas, et kindlasti kavatseb ta tõstatada oma sõnavõtus agressiooni Ukraina ja Gruusia vastu, samuti tutvustada Eesti seisukohti seoses vetoõiguse piiramisega genotsiidi või muid inimsusevastaseid kuritegusid puudutavates olukordades.

Kohtumist juhatab Vietnami asepeaminister ja välisminister Pham Binh Minh, teavitaja on ÜRO peasekretär António Guterres.
Arutelule järgneb Julgeolekunõukogu liikmete lõuna ÜRO peasekretäriga. Lisaks on välisminister Reinsalul kavas rida kahepoolseid kohtumisi.

Lisainfo:
Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee


Teate edastas:

Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

06.08.2020|Välisministeerium

Eesti tõstatas ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa agressiooni Gruusias

Eile, 5. augustil tõstatas Eesti üheskoos Ameerika Ühendriikide, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigiga Julgeolekunõukogu ametlikul kohtumisel Venemaa Gruusia-vastase tegevuse.

02.07.2020|Välisministeerium

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.