Sa oled siin

Välisminister Reinsalu osaleb homme Berliini müüri langemise aastapäeva tähistamisel Saksamaal

8. November 2019 - 16:48

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb homme, 9. novembril Saksa välisminister Heiko Maasi kutsel Berliini müüri langemise 30. aastapäeva tähistamisel Berliinis.

Pärastlõunal toimuvale välisministrite vastuvõtule järgneb Berliini linnapea Michael Mülleri korraldatud tseremoonia Brandenburgi värava juures, kus peab kõne Saksa Liiduvabariigi president Frank-Walter Steinmeier.

„Berliini müüri langemise aastapäev on ka Eesti rahva pidupäev - üheskoos Balti riikide ja teiste meie lähinaabrite vabaduspüüdlustega oli see kommunistliku režiimi lõpu algus. Ka tänasel päeval on see tahtejõud ja väärtused, mis 30 aastat tagasi Euroopa ühendasid, vajalikud. Mul on väga hea meel tähistada seda olulist hetke koos oma Saksa, Balti ja teiste Euroopa kolleegidega ning seista Euroopa ühtsuse eest,“ sõnas Reinsalu visiidi eel.


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.