Sa oled siin

Välisminister Reinsalu osaleb Bratislavas OSCE ministrite nõukogu kohtumisel

5. Detsember 2019 - 9:03

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb täna, 5. detsembril Bratislavas toimuval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ministrite nõukogu kohtumisel.

Välisminister Reinsalu toonitab oma kohtumise sõnavõtus Eesti jätkuvat toetust Ukraina ja Gruusia suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. Samuti kõneleb ta Helsingi põhimõtete täitmise vajadusest ja OSCE rollist piirkonna konfliktide lahendamisel.  

OSCE välisministrite kohtumise raames kohtub välisminister Reinsalu ka mitme kolleegiga. Kahepoolsed kohtumised on plaanis Põhja-Makedoonia välisministri Nikola Dimitroviga, Valgevene välisministri Vladimir Makeiga, Kõrgõzstani välisministri Tšingiz Aidarbekoviga ja OSCE vähemusrahvuste ülemvoliniku Lamberto Zannieriga. Muuhulgas kohtub minister ka Sloveenia välisministri Miro Cerariga, kellega arutatakse Kolme mere algatuse temaatikat.

Käesoleval aastal on OSCE eesistuja Slovakkia ning OSCE ministrite nõukogu 26. kohtumine toimub 5. – 6. detsembril Bratislavas. Järgmine eesistuja on 2020. aastal Albaania.

OSCE on suurim regionaalne julgeolekualase koostöö organisatsioon, kuhu kuulub 57 osalisriiki ning mille tegevus on suunatud rahu ja stabiilsuse tagamisele.

Lisainfo:

Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
leen.lindam@mfa.ee
+372 637 7629 / + 372 590 084 52

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.