Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: oleme valmis tooma Kolme mere tippkohtumise Eestisse

6. Juuni 2019 - 7:25

5.-6. juunil Sloveenias Ljubljanas toimuval Kolme mere tippkohtumisel avaldas Vabariigi President Kersti Kaljulaid, et Eesti on valmis järgmisel aastal selle koostööformaadi tippkohtumise enda peale võtma. Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas Eesti soovi ja valmisolekut tippkohtumine 2020. aastal Eestis korralda.

Kolme mere algatus (Three Seas Initiative), mille tippkohtumist soovib Eesti korraldada, on presidentide tasemel toimiv mitteametlik foorum. See ühendab kahteteist Aadria, Lääne- ja Musta mere piirkonna Euroopa Liidu liikmesriiki, milleks on Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia.

„Eesti  jagab täielikult Kolme mere algatuse eesmärke, mille seas on Lääne-, Musta ja Aadria mere regioonide senisest kiirema arengu tagamine läbi transpordi-, energia- ja digiühenduste rajamise regiooni riikide vahel. See annab ühtlasi regioonile poliitilist nähtavust ning aitab kaasa üldisele heaolu kasvule Euroopa Liidus,“ sõnas välisminister Reinsalu.

„Oleme otsustanud tuua järgmisel aastal Kolme mere tippkohtumine Eestisse. Olles selle algatuse kõige põhjapoolsem riik, mõistame me väga hästi, kui oluline on ühendada Euroopat nii põhja-lõuna kui ka ida-lääne telgedel. Suurem sidusus on ka meie julgeoleku garantiiks,“ sõnas Reinsalu. Ta lisas, et Eesti soovib näha lisaks paremat koostööd digitaalse ühisturu ja andmete vaba liikumise küsimustes, mis aitab kaasa ELi konkurentsivõime tõstmisele. 

Kolme mere algatuse autorid on Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović ja Poola president Andrzej Duda. Esimene Kolme mere tippkohtumine toimus Dubrovnik Forum 2016 raames 25.08.2016.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.