Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: Nõukogu töö reformimine on vajalik, et tagada antud dialoogi ja koostöö jätkusuutlikus

3. Juuni 2019 - 15:46

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 3. juunil Jūrmalas toimunud Läänemeremaade Nõukogu kohtumisel, kus välisministrid arutasid organisatsiooni tööd, reforme selle tõhustamiseks ning kinnitasid vastava teekaardi aastani 2020. Välisminister Reinsalu kohtub täna õhtul ka Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga, kellega on plaanis kõnelda kahepoolsetest suhetest, regionaalsest koostööst ning Venemaa tegevusest Ukrainas.

"Tänane kohtumine kinnitab veel kord liikmesriikide poliitilist pühendumust antud nõukogule, selle eesmärkidele ning ühistegevuse vajalikkusele. Läänemere piirkond ühendab meid kõiki, mistõttu ainult koostöös saame tugevdada oma kodanike heaolu ja turvalisust," sõnas välisminister.

Minister Reinsalu rõhutas, et ühiselt on saavutatud edu juba mitmes valdkonnas nagu näiteks piiri- ja päästekoostöös, võitluses inimkaubanduse ja organiseeritud kuritegevusega, säästliku arengu ning haridus- ja sotsiaalprojektides, kuid muutused regioonis ja uued väljakutsed nõuavad Läänemeremaade Nõukogu töö reformimist.

“Reformimine on vajalik, et ajakohastada ja tõhustada selle tööd ning tagada koostööformaadi jätkusuutlikus,” ütles Reinsalu. Minister lisas, et heaks kiidetud teekaart annab selleks just õiged vahendid, võimaldades paindlikust ja koostööd teiste rahvusvaheliste formaatidega, mida Eesti ka täielikult toetab.

1992. aastal loodud Läänemeremaade Nõukogu (LMN) eesmärk on tugevdada poliitilist dialoogi ja tihendada koostööd Läänemere riikide vahel. Nõukogusse kuuluvad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Island, Saksamaa, Poola, Venemaa ja samuti osaleb Euroopa Liit. Läänemeremaade Nõukogu eesistuja on praegu Läti. Alates 1. juulist võtab selle juhtimise üle Taani.

Loe lähemalt Läänemeremaade Nõukogu kohta: https://vm.ee/et/laanemeremaade-noukogu

Fotod kohtumiselt: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577089...

 

Lisainfo:
Liisa Toots
avalike suhete osakond
välisministeerium
E-post: liisa.toots@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.