Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: meediavabadus on demokraatliku riigikorra alustala

25. September 2019 - 18:18

Täna, 25. septembril osales välisminister Urmas Reinsalu ÜRO Peaassamblee raames Kanada ja Ühendkuningriigi korraldatud meediavabaduse arutelul, kus Eesti liitus ühtlasi meediavabaduse deklaratsiooniga. Samuti kõneleb välisminister Reinsalu Taani kõrvalüritusel, mis keskendub väikeste ja keskmiste riikide osalemisele rahu ja julgeoleku tagamisel.

"Meediavabadus ja selle eest seismine on iga demokraatliku riigi kohustus. Eestile, kes on meediavabaduselt 11. kohal, on sõltumatu ja vaba meedia meie demokraatliku riigikorra üks alustaladest. Sõltumatu meedia pakub meile informatsiooni, valikuid, võimalusi analüüsida selle sisu ning vormida arvamusi, mida propaganda ja väärinfo ohustavad," ütles Reinsalu ürituse järgselt. Välisminister  lisas, et vastu võetud ühisdeklaratsioon, millega Eesti täna ka ühines, kohustab liitunud riike ühiselt seisma meediavabaduse säilimise ja ajakirjanike õiguste eest, kuna vaba meedia globaalse julgeoleku ja heaolu lahutamatu osa.

Täna hommikul kohtus välisminister Reinsalu Eesti esinduses ÜRO juures Ameerika Juudi Komitee delegatsiooniga, kellega arutati Eesti ja Iisraeli kahepoolseid suhteid ning Lähis-Ida rahuprotsessi.
Samuti kohtus välisminister Reinsalu ÜRO Peaassamblee veerel ka Andorra ja Tuneesia kolleegidega. Pärastlõunal on ministril kavas kohtumised Nigeri, Iraagi ja Jordaania välisministritega.


Meediavabaduse deklaratsioon on leitav Ühendkuningriigi valitsuse kodulehelt: https://www.gov.uk/government/publications/global-pledge-on-media-freedo...
Deklaratsiooniga võtavad riigid endale kohustuse kaitsta meediavabadust, mis sisaldab endas liitumist koalitsiooniga, lubadust vahetada informatsiooni ja teha koostööd ajakirjanike kaitsmiseks, juhtida tähelepanu rikkumistele ja sekkuda kõrgeimal tasemel olukordades, kus meediavabadus on rünnaku all.

Fotod kohtumistelt (galerii täieneb jooksvalt): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577110...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.