Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kutsub ELi kolleege Venemaa tegevusele Ukrainas tugevalt reageerima

12. Mai 2019 - 11:59

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb homme Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel Brüsselis, kus tal on kavas tõstatada ELi kolleegidega Ukraina küsimus.

„Ukraina seisab jätkuvalt silmitsi provokatsioonide, vaenuliku tegevuse ja sekkumisega riigi siseasjadesse Venemaa poolt,“ sõnas välisminister kohtumise eel. „Venemaa hiljutine otsus pakkuda Ida-Ukraina ajutiselt okupeeritud aladel elavatele ukrainlastele võimalust taotleda Vene kodakondsust kiirendatud korras on järjekordne destabiliseeriv samm, mis takistab konflikti lahendamist,“ rõhutas ta

„Kavatsen tõstatada seda küsimust homsel kohtumisel oma ELi kolleegidega. Venemaa käitumine on näidanud, et tal puudub huvi teha samme Minski kokkulepete rakendamiseks ja olukorra deeskaleerimiseks. Euroopa Liit peab olema valmis sellele tugevalt reageerima,“ ütles välisminister.

ELi välisministritel on lisaks kavas arutada kohtumisel olukorda Liibüas ja pidada mõttevahetus Saheli piirkonna teemal. Välisasjade nõukogule eelnevalt kohtuvad välisministrid ka kolleegidega idapartnerluse riikidest, et tähistada idapartnerluse 10. aastapäeva ja arutada selle tulevikku.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.eeskam

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.