Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kõneles Ühendriikide välisminister Mike Pompeoga

11. Jaanuar 2020 - 19:20

Tänases telefonikõnes arutasid Eesti ja USA välisministrid pingelist julgeolekuolukorda Iraagis.

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas seoses pingetega Iraani ja Ameerika Ühendriikide vahel oma kolleegile Mike Pompeole Eesti poolset toetust ning rõhutas, et USA-l on õigus enesekaitsele vastavalt ÜRO põhikirjale.

“Olen kutsunud Iraani üles Lähis-Idas destabiliseerivat tegevust lõpetama,” sõnas Reinsalu. Tema sõnul on oluline jõuda olukorra maandamiseni diplomaatilisel teel ning Eesti töötab ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena koos teiste riikidega selle nimel, et pingeid Lähis-Idas maandada ja konflikti edasist arenemist vältida.

Välisminister Pompeo tänas Eesti välisministrit toetuse eest ja rõhutas vajadust koostööks liitlaste vahel.

Reinsalu sõnul on oluline, et Iraan ei saaks tuumariigiks ning ei jätkaks raketiprogrammi arendamist. Selles küsimuses on tähtis Atlandi liitlaste koostöö.

Välisminister kinnitas USA kolleegile, et Eesti peab strateegiliselt oluliseks nii kahepoolset kui ka Atlandi kogukonna koostööd USA-ga nii ÜRO Julgeolekunõukogus, NATO-s kui ka Euroopa Liidu tasandil.

Vestluses kõneleti samuti eilsest Euroopa Liidu välisministrite kohtumisest ning Ukraina reisilennuki allatulistamise uurimisega seonduvast.

Mõlemad välisministrid kinnitasid üle vastastikust pühendumist kollektiivse julgeoleku tagamisele vastavalt NATO põhikirjale.

Välisminister Reinsalu kohtub Iraani välisministri Zarifiga järgmisel nädalal New Dehlis.

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.