Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kõneles NATO peasekretäriga

8. September 2020 - 18:04

Täna, 8. septembril arutas välisminister Urmas Reinsalu NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga telefoni teel viimaseid välispoliitilisi arenguid, sealhulgas Valgevene kriisi ja Aleksei Navalnõi mürgitamist.

Reinsalu rõhutas, et rahvusvaheline kogukond peab pingsalt jälgima Valgevenes toimuvat ja mõistma hukka räige inimõiguste rikkumise. „NATO roll on olla valvas ja heidutav. Selle asemel, et proovida varjata oma väärtegusid valedega NATO väidetavast vägede koondumisest Valgevene piirile, peaksid Valgevene võimud austama oma kodanike põhiõigusi,“ sõnas välisminister Reinsalu.

Samuti arutati Venemaa opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi mürgitamist keelatud närvimürgiga Novitšok. Reinsalu sõnul näitab see tõsine ja küüniline rünnak taaskord, et NATO ettevaatlik lähenemine Venemaale on vajalik. „Kutsun üles Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni egiidi all läbi viima juhtumi sõltumatu uurimise. Vastutavad isikud peavad saama karistatud,“ rõhutas Reinsalu.

Lisaks kõnelesid välisminister ja NATO peasekretär detsembris toimuvat NATO välisministrite kohtumisest ning seal esitletavast NATO 2030 raportist.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.